niedziela, 2 stycznia 2011

Cele na 2011 rok part 2

Wykonam tutaj ćwiczenie, które jest opisane w tym linku
http://www.polskaakademianlp.pl/index.php/wolne-zasoby

ZBUDUJ SWOJE CELE NA 2011 ROK

Przeszłości już nie ma, a przyszłość jeszcze nie nadeszła, wszystko to w czym żyjesz, to wciąż aktualizujące się TERAZ. Cele jakie sobie tworzysz wcale nie opisują przyszłości, jako takie są bezużyteczne. Cele, który stworzysz mają wpływać na teraźniejszość, dawać motywację, inspirować, rozjaśniać wątpliwości, koncentrować uwagę, abyś w każdym kolejnym teraz był skupiony na tym co tworzysz. Pamiętaj, cele są dla twojej teraźniejszości, nie dla przyszłości. Ciesz się procesem.

Zawsze zaczynaj od celów i wyników, jakie chcesz osiągnąć. Sformułowanie celu tworzy mentalną reprezentację tego, co chcesz osiągnąć. Stymuluje nieświadomy umysł od poszukiwania rozwiązań, generowania idei, kierowania uwagą i realizowanie zachowań, które zmierzają w kierunku zrealizowania celu.

Czy chcesz osiągnąć w 2011 roku to czego naprawdę pragniesz?

Technologia budowanie celów, którą za chwilę zastosujesz jest syntezą pracy nad celami.I. WYBIERZ DOMENĘ

Jakiej przestrzeni życia dotyczy twój cel? Czego dotyczy twoje pragnienie? Nie musisz go formułować w tej chwili. Czy jest to kariera, biznes pieniądze, a może chcesz polepszyć swoje zdrowie, czy chcesz zbudować wspaniały związek, albo rozstać się z toksycznej relacji, może przyciąga ciebie autorozwój i samodoskonalenie, nareszcie chcesz nauczyć się tańczyć lub lepiej komunikować z ludźmi, być może potrzebujesz nauczyć się 2 języków, aby dostać pracę marzeń. Prawdopodobnie też część z Was wybierze cel duchowy, taki jak realizowanie się w swojej misji życiowej, lub stworzenie czegoś dla rozwoju całego świata.

Po prostu wybierz jedną z przestrzeni.

Który z elementów życia przyciąga Ciebie w tej chwili najbardziej? W jakiej domenie znajduje się twój cel? Wybierz teraz jedną z poniższych domen życia w której rezyduje twoje pragnienie.

Często ludzie gubią się w życiu po chcą w jednej chwili złapać za wszystkie sznurki. Złap za jeden, ale porządnie. Utrzymaj wróbla w garści.

  1. KARIERA, BIZNES, PIENIĄDZE
  2. ZDROWIE
  3. RELACJE I ZWIĄZKI
  4. EDUKACJA
  5. SAMODOSKONALENIE
  6. DUCHOWOŚĆ

Mój cel znajduje się w domenie SAMODOSKONALENIE

II. WYPISZ SWOJE CELE, Z KTÓRYCH WYBIERZESZ JEDEN


1. Robienie kursów
2. Znaleźć pracę
3. Zarabiać pieniądze
4. Większy skill w flair
5. Podróże po Polsce i za granicą
6. Wejść w społeczność barmanów
7. Poznać interesujące kobiety
8. Zdrowe ciało
9. Przeprowadzka do Krakowa
10.Świadoma komunikacja

Teraz kiedy wypisałeś wszystkie cele, które przyszły Ci do głowy w ciągu 3 minut, czy niektóre  z nich łącza się tworząc większa całości? Pogrupuj cele, które w oczywisty sposób łączą się ze sobą.

III. WYBIERZ JEDEN CEL, LUB GRUPĘ CELÓW –  


Tak, teraz nadszedł czas, abyś wybrał jeden najważniejszy cel, grupę celów z domeny swojego życia, którą wybrałeś z punkcie pierwszym. To jest twój cel podstawowy. Wybierz cel, które kiedy zrealizowany przyniesie najwięcej pozytywnych zmian w twoim życiu.

Wybierz swój cel podstawowy, taki, który wpłynie najmocniej na inne cele, najsilniejszy, najważniejszy, najbardziej istotny dla Ciebie na tą chwilę.

Cel podstawowy to główny cel, który chcesz osiągnąć teraz, w najbliższym czasie, coś, co jest dla Ciebie najistotniejsze w obecnym momencie Twojego życia.

Grupuję cele (robienie kursów, znaleźć pracę, zarabiać pieniądze) ponieważ to są cele które gdy osiągnę, będzie miał duży wpływ na inne cele i inne domeny życia.

IV. SFORMUŁUJ SWÓJ CEL PODSTAWOWY, KTÓRY OSIĄGNIESZ


Sposób w jaki sformułujesz swój cel jest bardzo ważny. Za słowami i myślami podążają umysłowe reprezentacje.

Jak sformułować cel podstawowy?

1.  Korzystne jest wyrazić cel w pozytywnej formie.
2.  Korzystne jest sformułować go w formie dokonanej z uwzględnieniem JA
3.  Korzystne jest zapisać go w szczegółach (kiedy?, z kim?, jak?)

Moim celem: "Ja bezpiecznie chodzę do szkoły barmanów barmanów we wrześniu 2011r w Krakowie i skutecznie rozwijam wiedzę w dziedzinie barmaństwa i wszystko dobrze się układa"

V. KIJ I MARCHEWKA – MOTYWACJA, JAKĄ UZYSKASZ


Dwie największe siły, które motywują ludzi do działania to unikanie bólu i dążeniu do przyjemności.

  1. Wypisz wszystkie najgorsze rzeczy, które mogą się zdarzyć jeśli nie osiągniesz swojego celu. Napisz wszystko co przyjdzie ci do głowy, poczuj to, poczuj jak bardzo tego nie chcesz. Jak wiele jesteś w stanie zrobić, aby nigdy nie doświadczyć tych okropieństw.
Nie pójdę do szkoły gdzie pragnę się uczyć, nie dostanę pracy i zostanę bezrobotny i nie spełnię się zawodowo i nie udowodnię samemu sobie, że mogę robić wszystko. Nie wykorzystam swojego potencjału i będę miał brak motywacji do działania


  1. Wypisz wszystkie cudowne rzeczy, które się zdarzą jeśli OSIĄGNIESZ SWÓJ CEL. Napisz wszystko, całe łańcuchy zdarzeń, rzeczy, które staną się twoje, częścią twojego życia. Poczuj, zobacz jak bardzo tego pragniesz, jak fantastycznie będziesz się czuł, kiedy osiągniesz swój cel. Jak bardzo osiągnięcie celu wzbogaci twoje życie, twoje codzienne życie?

Idę do Urzędu Pracy -> Piszę wniosek o szkolenie indywidualne -> Dostaję dofinansowanie na szkolenie barmańskie w MSBiS -> Dostaję pracę jako barman -> Zapisuję się na dwuletnie studium barmańskie
Jestem zrelaksowany i luźny i pełen energii do działania i bawienia się za barem mając świetny kontakt z klientami.

VI.  CORE STATES – GŁĘBOKIE WARTOŚCI, KTÓRE ZREALIZUJESZ


Wypisz na dole kartki każdą z tych trzech wartości zachowując odstęp  tak, abyś zajął cały wiersz na samym dole kartki. Teraz zastanów się nad pierwszą z nich. Czym jest to coś, ta rzecz, stan, lub zjawisko, które będzie możliwe, które się wydarzy, które będziesz miał, kiedy osiągniesz swój cel.

Poczuj jak to jest mieć to coś, być tym czymś, umieć, posiadać lub doświadczać tego czegoś i teraz zastanów się, co umożliwia ci, gdzie prowadzi ciebie posiadanie tego czegoś, co jest ważniejsze niż to coś? Jakie drzwi otwiera? Co daje ci to, że masz to coś lub potrafisz to coś, albo, że osiągnąłeś jakiś aspekt.

Tworzenie swojej pozytywnej oraz jakościowej stylu życia powoduje, że mam coraz bardziej ciekawsze i intensywne życie. Poczucie, że mogę stworzyć barmański styl życia i moja zdolność do łatwego wejścia w każde środowisko otwiera mi drzwi do wielu możliwości, które wykorzystam (zaproszenia na imprezy, nowe znajomości, podróże, doświadczenia, uczestniczenie w kursach). Mogę dzielić się z innymi swoją obecnością ciesząc się, że inni też się rozwijają.

VI. ROLE, KTÓRE WYPEŁNISZ

Jakie role są związane z realizacją twojego celu?

Wypisz wszystkie role, które musisz wypełnić, aby osiągnąć swój cel.
Wypisz relacje społeczne w jakie będzie musiał wejść, aby zrealizować swój cel.
Wypisz co będziesz myślał o samym sobie i co będą musieli myśleć o tobie inni ludzie,  jak będziesz się czuł i jak będą się czuli inni, abyś osiągnął swój cel.

ROLA: człowiek, który jest sobą i wie co chce; towarzyski barman;
RELACJA: wspaniała relacja sam ze sobą; ja z grupą/klientami/kobietami/ludźmi
MYŚLI I ODCZUCIA O MNIE: moc, radość, pewność, spokój, satysfakcja, pozytywna energia

VII. ZBUDUJ ATRAKCYJNĄ REPREZENTACJĘ, JAKA BĘDZIE CIEBIE PRZYCIĄGAĆ


Posiadasz pięć zmysłów. Wzrok, słuch, odczuwanie, smak i zapach. Stwórz wyobrażenie twojego celu, które będzie doświadczeniem kiedy właśnie go osiągnąłeś. Ta chwila triumfu, zwycięstwa, osiągnięcia, czymkolwiek to jest. Stwórz ten obraz wraz z uczuciem, jakie wtedy będziesz miał, dźwiękami i słowami dookoła, zapachami i smakami, jeśli takie występują.

Im więcej zmysłów użyjesz, im będzie to bardziej realne, prawdziwe, tym lepiej.


Widzę kilka obrazów, na jednym z nich ćwiczę samotnie flair o poranku, w pustym pokoju do treningu, na innym jestem z grupą samorozwojową i ćwiczymy co pragniemy razem śmiejąc się w luźnej atmosferze, na kolejnym idę po ulicy jestem wyprostowany, pełen energii i wigoru.  Drugim obrazem jest flair bar, który z radością wracam, bo świadomie wybrałem tą pracę. Raduję się rzucając butelkami i shakerem robiąc drinki najlepiej jak mogę w tak efektowny sposób, że klienci są tym zafascynowani i z chęcią wracają dla przyjemności oglądania i pozytywnej atmosfety, który wywołuje ten bar i barmani. Trzecim obrazem są zawody które wyjeżdżam po całym świecie. Oprócz startowania w flair zawodach, poznaję sporo pozytywnych osób i poznaję kulturę kraju ucząc się ich języka, podróże kształcą najbardziej. Piąty obraz to mój styl w flair, czuję, że trenując jestem w stanie tańczyć z butelkami i tworzyć swoje własne niepowtarzalne rutyny, cieszę się, że cały czas rozwijam umiejętność flair. 


VIII. ZASOBY KTÓRE MASZ I WYKORZYSTASZ ORAZ TE,  KTÓRE MUSISZ ZDOBYĆ


1. Co już teraz posiadasz co może być korzystne i przydatne w osiągnięciu celu? Wypisz wszystkie możliwości, talenty, zasoby finansowe, znajomości, wiedzę, doświadczenie, które mogą przydać ci się w realizacji Twojego celu? Każda umiejętność, informacja, każdy zasób, może być bezcenny.

2. Wypisz wszystko czego jeszcze nie posiadasz i co musisz zdobyć, lub czego musisz się nauczyć, opanować, aby zrealizować swój cel.

1. Poczucie inspiracja do tworzenia czegoś nowego, butelkę i shaker do trenowania, multum filmów z zawodów flair i słynnych barmanów od których uczę się nowych przejść i rutyn, znajomości na facebooku z profesjonalnymi barmanami, pozytywną energię i pokój do ćwiczeń, książki o alkoholach i barmaństwie.


2. Nie posiadam odpowiedniej ilości pieniędzy, kursów, wykształcenia, możliwości do rozwoju, pracy.


IX. JAKIE PRZESZKODY POKONASZ I OMINIESZ?


Co z pewnością stanie na twojej drodze? Jakie przeszkody napotkasz? Co już teraz wiesz, że może być blokadą jaka istnieje w tobie, na drodze do twojego celu?

Wypisz wszystkie blokady i odpowiedz na następujące pytania w stosunku do każdej z nich.

Największą przeszkodą jest porzucanie projektów, brak kultywacji, niepodtrzymywanie wysiłku motywacji przez długi czas i ja sam który może uwierzyć w niepowodzenie. Z zewnątrz to brak pracy, brak możliwości rozwoju jako barman, sporo osób, którzy próbują mi wmówić, że to jest nierealne i dają kłody pod nogi.


X. GRUNT TO DOBRY PLAN, KTÓREGO BĘDZIESZ SIĘ TRZYMAŁ I DZIAŁAŁ


Potrzebujesz planu, mapy długofalowej aktywności.

Zrób tak : zdecyduj na jaki okres ustanawiasz osiągnięcie swojego celu. Załóżmy, że jest to jeden rok, czyli, że pełna realizacja celu zostanie osiągnięta do końca grudnia 2011 roku.

Weź kartkę papieru i podziel ją na 13 kolumn. Każda z nich reprezentuje jeden miesiąc od stycznia do grudnia 2011, pierwsza kolumna to kolumna na tydzień, kiedy wyznaczasz start swojego projektu.

Zapisz najpierw stan swojego celu  na grudzień 2011 jako zakończony, kompletny, i teraz cofaj się aż do stycznia 2011 wpisując kolejne fazy osiągania celu. Kiedy dojdziesz do tygodnia następującego po starcie swojego celu, zapisz wszystko to co zrobisz w pierwszym tygodniu, pierwsze kroki, natychmiastowe działanie.

Tydzień: Pójście do Urzędu Pracy o zgłoszenie wniosku o indywidualnym szkoleniu
Styczeń: Polepszenie umiejętności flair
Luty: Pójście na 2tyg kurs barmański w MSBiS
Marzec: Znalezienie pracy
Kwiecień: Zdobywanie doświadczenia zawodowego
Maj: Kursy flair
Czerwiec-Sierpień: Zdobywanie doświadczenia przy barze
Wrzesień: Zapisanie się do 2-letniej szkoły barmanów w Krakowie
Październik-Grudzień: Uczenie się w szkole i praca


Nowy początek działania


Tworzenie i realizacja celów może być fantastyczną przygodą, w którą zaangażujesz wszystko to czego nauczyłeś się do tej pory i dużo więcej.

Przeprowadź ten proces, nie raz, nie dwa, ale trzy lub cztery razy. Każdego dnia poświęcaj czas, aby kultywować swój cel.

Pamiętaj, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku i nie od razu Rzym zbudowano, zajęło to jakieś 1000 lat, ale udało się, to znaczy, że Ty też możesz osiągnąć wszystko co chcesz, nawet Twoje największe marzenia.

Dziękuję

2 komentarze:

Proszę pamiętać o napisaniu swojego pseudonimu pod komentarzem jak nie masz konta